Temelleri 2012 yılında atılan iktisadi.org, Şu an 20+ aktif & 150+ konuk yazarı ve aylık 300.000’den fazla ziyaretçi sayısı ile büyümeye devam eden bir blog sitesidir.
Ekonomi ve iş dünyası ile ilgili yazılar paylaşılan iktisadi.org’a editor@iktisadi.org adresinden veya iletişim sayfamızdaki formdan ulaşabilirsiniz.
Yazar olarak katılmak için üyelik formunu doldurup ilk yazınızı buradan paylaşabilirsiniz.

Kurucular

Meryem

Ege Üniversitesi iktisat bölümü ve Uluslarası ilişkiler (Çift Anadal) Mezunudur ve özel bir bankada Uzman Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Çalışmalarını iktisadi.org üzerinden paylaşarak 2012 yılından bu yana sitenin gelişimini sağlayan Meryem, iktisat tarihi çalışmalarına devam etmektedir.

Baran Çelebi

Ege Üniversitesi İktisat Bölümü Lisans Mezunu – İşletme Bölümü Yüksek Lisans(MBA) öğrencisi. İhracat Satış Uzmanı olarak çalışıyor. İlgi ve Deneyimler: E-ticaret (Mobilyapi.com kurucusu), SEO & SEM (Search Engine Optimization- Marketing), Dmoz.org editörlüğü ve PHP, MySQL, CSS, Html.

Yönetici Yazarlar

Burcu Yaman

Yeditepe Üniversitesi İktisat Bölümü Lisans, İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü Yüksek Lisans (MBA) mezunudur. Satış Analisti olarak başladığı kariyer hayatına farklı şirketlerde Pazarlama departmanlarına devam etti. Şu an kurumsal bir firmada Pazarlama Müdürü olarak çalışmaktadır.

Sinem Sönmez

Atatürk Üniversitesi İşletme Bölümü lisans, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İşletme Bölümü Yüksek Lisans mezunudur. Özel sektörde farklı firmalarda çeşitli departmanlarda çalıştıktan sonra çalışmalarına freelancer olarak devam etmektedir.
|

Fulya Uslu

Afyon Kocatepe Üniversitesi Dış Ticaret Bölümünden Önlisans, Ege Üniversitesi İktisat Bölümü Lisans Mezunudur. Dış Ticaret Uzmanı olarak çalışma hayatına devam etmekte ve Yüksek Lisans eğitimine hazırlanmaktadir.
|

Aktif Yazarlar

Halil Erdoğmuş

ebebek.com Genel Müdürü

|

Kaan Yigenoglu

Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü mezunu. 2012’de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Erciş İşletme Fakültesi’nde göreve başladı. Halen Marmara Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimine devam ediyor. Çeşitli internet sitelerinde yazıları yayınlandı. Çalışma ve ilgi alanları: Küreselleşme, Ekonomi Politikaları, İktisadi Krizler, Kentleşme Politikaları, İktisat Sosyolojisi, Dinler Tarihi, Kültür ve Tarih’tir.
|

Nazlı Kılan Ermut

Agrega Danışmanlık Kurucu Ortak / Profesyonel Koç, İK Danışmanı ve Eğitmen – www.agregadanismanlik.com
|

Mehmet Ayaz

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Konaklama İşletmeciliği bölümü mezunudur. İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünde Yüksek Lisans yapmaktadır. İlgi alanları Ekonomi, Marka Yönetimi ve Markalaşma, Türk Siyasi Tarihi ve Sağlık Bilimleridir.
|

Berk Yesir

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat bölümünde okuyor. Pazarlama ve Ekonomi alanlarında kendisini geliştirmek istiyor.
Ayrıca teknolojiye ve kültüre meraklı olduğu gibi dünyadaki gelişmeleri de yakından takip ediyor.
|

Nihat Semih Soyer

Antalya Akdeniz Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği (önlisans), Arel Üniversitesi Turizm İşletmeciliği (Tam Burslu) Lisans ve Okan Üniversitesi MBA mezunudur. Yurt içinde ve yurt dışında bulunan 4 ve 5 yıldızlı çeşitli otellerde Housekeeping, F&B, Önbüro ve Satış-Pazarlama departmanlarında çalıştı.
Profil Bilgileri |

Aydın Caklı

Düzce Üniversitesi Düzce Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümünü Ön lisans mezunu ve Anadolu Üniversitesin İşletme Bölümü Öğrencisi. ilgi alanları; İktisat, İşletme, Yönetim ve Organizasyon, Örgüt Kültürü
|

Nedim İleri

İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Geliştirme Danışmanı
|

Şakir Gülsever

Sabah grubu Mali İşler Koordinatör Yardımcısı,İnsan Kaynakları Koordinatörü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak 1987 yılından-2005 Yılına kadar görev yaptı. Daha Sonra Danışman olarak ve diğer görevleri yapmaya devam ediyor , Sosyal Medyada,Dergilerde Mesleki Konularda yazılar yazmaktadır
İş ve Sosyal Güvenlik Müşaviri,İnsan Kaynakları Yönetim Danışmanı, Bilirkişi-Eğitmen, insan Kaynaklar Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
|

Ömer Fidan

Stratejik Danışman | Dijital Pazarlama | Online Reklamcılık I IRCA Onaylı ISO 9001 Kalite Başdenetçisi
|

Tülay Tek

Endüstri Mühendisi ve eğitmen. Yazar olma çalışmaları devam ediyor.Lear, Valeo ve Karsan’da Sürekli İyieştirme, Tedarik Zinciri ve İnsan Kaynakları departmanlarında çalıştı. Yalın ve çevik tedarik zinciri, sürekli iyileştirme fonksiyonları ve araçları, eğitim yönetim sistemi, organizasyonel gelişim konuları başta olmak üzere bir çok alanda iş tecrübesi edindi. Sürekli İyileştirme, Yalın Düşünce – Yalın Yönetim, Yalın Liderlik, Kaizen, Deney Tasarımı (DOE), Şekil ve Resimlerle Problem Çözme, Altı Sigma, Süreç Yönetimi, A3 ile yönetim, Hedeflerle Yönetim, Yalın Standart İş, Poka Yoke (Hatasızlaştırma), Yalın İnsan Kaynakları, Kişisel Verimlilik, İletişim gibi konularda eğitim vermektedir. BUÇAD dernek kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.
|

Çağlar Bilgiç

Seyahat işlemeciliği, İşletme ve pazarlama bölümleri mezunu. Yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans eğitimine devam ediyor.
|

Osman Şenay

Selçuk Üniversitesi-İktisat bölümü mezunudur ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde Bordro Uzmanı olarak çalışmaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İlgi alanları; İnsan Kaynakları, İş Hukuku, Sosyal Güvenlik Hukuku
|

Katkıda Bulunan Değerli Konuk Yazarlarımıza da Teşekkürü Borç Biliriz

Forex Demo Hesabı